Viikinkimäisiä elämyksiä

Kuopiolaislähtöinen Viikinkiravintola Harald on viikinkiteemalla toimiva elämysravintolaketju, joka tarjoaa unohtumattomia kokemuksia kahdeksassa eri kaupungissa.

Ravintoloiden sisustus juontaa historiasta, ja heti astuessa sisään siirtyy toiseen maailmaan. Ajan hengen mukaisesti kattauksessa ei ole lainkaan lasia. 
Viikinkimiljöössä seilaa kesteihin keskelle aikaa, jossa ruoka ja juoma ovat kohokohta. Tarjolla on runsaita annoksia pohjoisen luonnon parhaista antimista.

 

Ystävälliset isännät ja emännät pitävät huolen, että ruokaa riittää ja tunnelma uniikissa ilmapiirissä muodostavat elämyksellisen kokemuksen, hehkuttaa Kuopio ravintolapäällikkö Hanna Kyrölä, joka paremmin tunnetaan nimellä Sigrid Sopankeittäjä. Jokaisen henkilönimen takaa löytyy tarina. 
Tule ja tutustu!

Kuopio, Tulliportinkatu 44, kuopio@ravintolaharald.fi, p. 044 766 8202
Jyväskylä, Kauppakatu 33, jyväskylä@ravintolaharald.fi, p. 044 766 8205
Tampere, Hämeenkatu 23, tampere@ravintolaharald.fi, p. 044 766 8203
Lahti, Vesijärvenkatu 24, lahti@ravintolaharald.fi, p. 044 766 8400
Oulu, Kirkkokatu 16, oulu@ravintolaharald.fi, p. 044 766 8000
Turku, Aurankatu 3, turku@ravintolaharald.fi, p. 044 766 8204
Espoo, Piispansilta 11, Liiketila Ga21, espoo@ravintolaharald.fi, p. 044 766 8060
Helsinki, Citykäytävä, 2. krs, Aleksanterinkatu 21, helsinki@ravintolaharald.fi, p. 044 766 8010

 

Viikinkiravintola
Harald
Kuopiosta
lähtöisin
Viikinkimiljöö

Saatat tykätä myös näistä jutuista

Lähetä juttuvinkki tai kuva